SEVGİ – NEFRET

SEVGİ – NEFRET
Şehirler arası yolculuk değildi, ama kıtalar arası yolculukta bir gece eve giderken, metrobüse son anda kendisini atmıştı.

Kapı ile iki aşık arasında kendisini buldu. Tabi ki bu sıkışıklıkta yapılacak bir şey olmayınca, o da içleri fıkır fıkır olan aşıklara kulak kabarttı.

Konuşmalarından öğrenci oldukları kanısına vardı. Genelde erkekler, kız arkadaşlarını eve davet ederler.
Lakin bu sefer tam tersi bir durum söz konusuydu. Kız, ev arkadaşını aradı. Kız arkadaşının halini hatırını sorduktan sonra evde olup olmadığını sordu.
Evde olduğunu öğrendikten sonra odasını havalandırmasını istedi.
Asıl istediğini de sona bırakmıştı.
Arkadaşı tam telefonu kapatacakken, araya arkadaşıyla geleceğini haber verdikten sonra telefonu kapattı.

Sonrasında sohbetlerine devam ettiler. Tabi ki öğrenciler genelde ya derslerden ya da okuldaki günlerinden bahsederler. Bu tatlı sohbetleri devam ettikçe etti. Ve onlar için zaman hem yavaş hem de hızlı geçiyordu.

Tıpkı Einstein’in dediği gibi zaman görecelidir. Yani insan sevdiği birinin yanında iken saatler saniye gibi, istemediği ya da sevmediği birinin yanında olduğunda ise dakikalar saat gibi geçer.

İnsan, aşık olunca sevdiğinin tüm kusurlarına karşı izole oluyor. Çünkü onun gözleri hep iyi şeyleri görür. Kötü olan hiç bir şeyi görmez ya da görmek istemez.

O yüzden aradaki aşk bittiğinde karşısındakinin kusurları gözlerine batmaya başlar. Sonrada insan kendi kendine konuşmaya başlar. Ben bu insanı nasıl sevdim, ben ne kadar körmüşüm gibi bir sürü negatif şeyi söyler.

Aslında başlangıç ile son aynıdır. Çünkü her şeyi abartarak yaşayanlar mutlu olamaz. Başlangıçta iyi özelliklerin yanında kötü olanları da görmek lazım. İnsanın içinde hem iyilik hem de kötülük vardır.
Bunu kabul eden insan severken de ayrılırken de aşırı tepki vermeden düzgün bir şekilde hayatına ve ilişkilerine devam eder.

Karşınızdakini olduğu gibi kabul edin. İyisiyle kötüsüyle.

Cevher Kızıl
Toplam içerik: 6

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Benzer yazılar

Aramak istediğinizi üstte yazmaya başlayın ve aramak için enter tuşuna basın. İptal için ESC tuşuna basın.

Üste dön